Květiny ve školách. Jak rostlinou zabít dvě mouchy jednou ranou?

květina na učitelském stole

V kancelářích se často řeší, jak to udělat, aby se zaměstnanci cítili příjemně. Ideálně „jako doma“. Protože pak je práce víc baví, lépe se soustředí a jsou efektivnější. Jednou z možností, jak se tomuto ideálu přiblížit, jsou květiny a květinová výzdoba. A co děti ve školách? Děti přece při výuce pracují neméně intenzivně a potřebují pořádnou dávku soustředění! Poradíme vám, jak na květinovou výzdobu ve školách. A jak se květinou dají zabít dvě mouchy jednou ranou…

Jak vybrat květiny do školní třídy v 5 bodech

  1. Rozhodně volte rostliny bez trnů! Nechcete mít třídu plnou prstíků zalepených náplastí…
  2. Vybírejte rostliny bez květů. Dost praktické v době, kdy je dítě bez alergie spíše výjimkou.
  3. Rostlina by měla být odolná pádu a dalším nehodám. Volte rostliny pevné a pružné.
  4. Co když se květina zapráší? Zamyslete se, jak snadno se udržuje.
  5. Zvládne se o rostlinu postarat i dítě školou povinné? Takže žádné bonsaje…

No jo, ale které jsou tedy ty správné? Zkuste Ficusy, Philodendrony, Sukulenty, Schefflery, Sansevierie, Draceny, Spathiphylla… Pokud je ve třídě dostatek místa, volte raději větší rostliny a jejich menší počet, a to i na okna. A nezapomeňte zohledňovat světelné podmínky. Sukulentům se nebude dařit ve třídě s okny orientovanými na sever a Spathiphyllum zase nebude prospívat na jižním okně.

A co ty mouchy? Co jiného umí květina než zdobit?

Rostliny ve třídách určitě vždy dávejte do pevných nádob. Můžete zvolit samozavlažování a tak rostlinám zajistit dlouhý spokojený život. Nebo… Nechte děti, aby se o květiny v průběhu školního roku staraly samy. Budou mít hezkou třídu a příjemné prostředí na práci a současně se o rostlinách něco dozví, naučí se, co je povinnost a péče o druhé a… doplňte sami.

Nejen ve třídě. Květiny do škol prostě patří…

Článek vznikl ve spolupráci s květinářkou a floristkou Martinou Fischerovou ze společnosti BLOOMS FOR ALL, s.r.o.

Autor: Pavlína Sobolová