Od návrhu po realizaci

01.

Na počátku byla… nezávazná konzultace

Připravujete se na rekonstrukci školy, přístavbu školy, stavbu nové školy nebo školky? Plánujete obměnu nábytku a vybavení vaší školy? Jak na to?

Zavolejte na tel. 220 190 630 nebo napište na info@skolicky.cz a domluvte si nezávaznou návštěvu našeho obchodního manažera. 

Navštíví vás sám nebo s projektantem, dáte si kávu a pak spolu budete trochu pracovat:

  • pozorně vyslechne vaše představy a individuální požadavky na rozmístění nábytku, design, funkčnost…
  • zaměří prostory – kmenové učebny, odborné učebny, šatny, jídelnu, kabinety, sborovny, dílny, cvičné kuchyňky…
  • provede základní zakreslení dispozičního řešení
  • sdělí vám svá doporučení a odborný názor
zpracujeme projekt a doporučíme vhodný školní nábytek

Projektem to nekončí… ale začíná

Přibližně za dva týdny můžete očekávat další návštěvu našeho obchodního manažera. Tentokrát již s hotovým projektem. Kompletní projektová dokumentace obvykle obsahuje:

  • půdorysy všech místností
  • doporučení pro dosažení ideální kapacity v souladu s hygienou práce, ergonomií a bezpečností 
  • výběr nábytkových prvků a vybavení (žákovské lavice a židle, katedra, tabule, nástěnky, stoly, židle, šatní skříňky, světla, výzdoba, v případě potřeby učební pomůcky…) 
  • technické řešení odborných učeben (definování přípojných míst pro data, voda, elektřina, audio a video…) 
  • 3D vizualizace
  • cenová kalkulace

Každý projekt zpracováváme s ohledem na individuální požadavky dané školy a jejích potřeb. Využíváme při tom našich mnohaletých odborných zkušeností. Tohle všechno za vás vyřešíme:

  • ergonomie, bezpečnost školního nábytku a prostor
  • kapacita, funkčnost a účel učeben
  • světelné podmínky pro odborné učebny
  • hygiena
  • legislativa
  • technická příprava pro stavební firmu

02.

03.

Realizace… jde do tuhého

Realizace interiérového projektu pro školu je ta nejzábavnější a nejbarevnější část celé akce. Obvykle prověří zdatnost a zkušenosti dodavatele. Samozřejmě přivezeme, smontujeme a umístíme nábytek. To zní jednoduše. Jenže to není zdaleka všechno! 

  • koordinujeme práce s dodavatelem stavebních prací, často navrhujeme ad hoc řešení, která projekt optimalizují
  • montáž nábytku, zejména do odborných učeben, vyžaduje součinnost několika řemesel (elektřina, voda, plyn…)
  • součástí naší dodávky bývají také sádrokartonové příčky nebo podlahové krytiny 

Podle velikosti a rozsahu projektu může samotná realizace trvat až 3 – 6 týdnů.

veškerý nábytek pro školu smontujeme
hotové dílo předáme a zaškolíme ředitele a školníky

Konečně hotovo… ale ještě něco chybí

Odchodem montážního týmu začíná velmi důležitá etapa – zprovoznění a zaškolení. Součástí našeho předání jsou revizní zprávy, návody na používání apod.

Abychom maximalizovali životnost námi dodaného nábytku, seznamujeme ředitele a školníky s nejčastějšími příčinami poškození nábytku a poradíme jim, jak si na hlavního viníka došlápnout:

Pravděpodobně každý z nás zná od dětství univerzálního viníka všech neplech zvaného SAMOSETO. „Kdo rozbil to okno?“ „Samo se to!“ „Kdo rozlil vodu po podlaze?“ „Samo se to!“ „Kdo počmáral lavici?“ „Samo se to!“ „Kdo roztrhal mapu Evropy?“ „Samo se to!“ „Kdo rozbil tu židli?“ „Samo se to!“

Málokdy se po dětském dovádění během školních přestávek najde jiný viník než tento známý recidivista SAMOSETO. Již několik století, hlavně od zavedení povinné školní docházky, se výrobci školního nábytku a ostatního vybavení škol marně pokouší vyrobit něco, co by bylo 100% odolné vůči tomuto démonovi, který nevinným žákům a studentům ničí školní lavice, židle, tabule, pomůcky… a ubohá děťátka si potom nemohou v takovém zničeném inventáři naplno vychutnávat a vstřebávat moudrosti plynoucí zpoza katedry.

Musíme sebekriticky přiznat, že ani naší společnosti se dosud nepodařilo vyrobit dokonale nezničitelný nábytek. SAMOSETO by možná dokázal rozbíti atom, kdyby ho byl pedagog nechal během školní hodiny kolovat mezi žáky, nebo by ho nedejbože přes přestávku zapomněl ve třídě. Nicméně nějaké produkty blížící se tomuto nezničitelnému ideálu máme v nabídce. A pokud by je nějaký SAMOSETO náhodou chtěl zničit, musel by asi sáhnout na dno svých schopností, a i tak by jeho úsilí bylo pravděpodobně marné.

04.

05.

A co potom?

Užívejte si spolu s vašimi dětmi příjemné prostředí pro výuku! Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak jste byli spokojeni s jednáním, s průběhem realizace i s dodaným nábytkem. Pochvala nás samozřejmě potěší. Ale nešetřete nás! Každá výtka a kritika nám pomáhá se zlepšovat.

Nezapomeňte si uložit telefonní číslo našeho obchodního manažera. Volejte mu kdykoli budete potřebovat něco doplnit, vyměnit nebo opravit.

užívejte si s vašimi žáky nový interiér vaší školy

Můžeme Vám s něčím pomoct? Napište nám.