Pohodlný nábytek, uklidňující barvy a zábava pro děti. Ideální prostředí pro výslechy…

Realizace MY DVA soud v Tachově - nábytek pro děti

Výslechová místnost… Všichni známe z televizních seriálů a detektivních filmů. Většinou se jedná o nepříliš útulně zařízený, striktně funkční interiér. Pojďte si s námi tuto přímočarou představu poopravit… V loňském roce se společnost MY DVA podílela na interiéru výslechové místnosti, která je uzpůsobena úplně jiným vyslýchaným, než jsou kriminálníci. V roce 2019 zřídil Okresní soud v Tachově speciální výslechovou místnost pro děti, handicapované osoby a seniory.

Útulný nábytek, barvy a také hračky

„Pro výslech zvlášť zranitelných obětí platí pravidla, že by se v prostředí, kde jsou vyslýchány, měly cítit příjemně.“ Těmto slovům předsedkyně soudu Michaely Řezníčkové se podřídila celá realizace. Uklidňující barvy, pohodlný sedací nábytek a speciální nábytek s dětskými motivy a herními prvky. To vše musela ve svém návrhu harmonicky skloubit autorka konečné podoby interiéru výslechové místnosti Pavlína Filová.

Druhé šance se nedávají

Hned vedle výslechové místnosti v přízemí tachovského soudu se nachází další velmi důležitý prostor. Monitorovací místnost. Výslech dětí a dalších zranitelných osob totiž není možné opakovat, proto musí být naprosto spolehlivě zvukově i obrazově nahráván. Měli jsme tu čest, že jsme se mohli podílet i na dodávce technologií pro tyto citlivé záznamy.

Jediná, ale snad ne poslední…

V rozhovoru pro Tachovský deník předsedkyně soudu Michaela Řezníčková uvedla, že výslechová místnost u tachovského soudu je v České republice jediná, která je uzpůsobena pro děti i seniory současně. My bychom si naopak přáli, aby dlouho jedinou nezůstala…

Autor: Pavlína Sobolová

Scroll to Top