Interiér základní školy na Zličíně od MY DVA. Od A do Z…

Interiér ZŠ Praha 5 - Zličín_knihovna_2

Je léto roku 2020. MY DVA vyrábíme a dodáváme interiér základní školy na Zličíně. Nábytek do 56 místností ve 4 patrech instalujeme několik týdnů. A výsledek? Nový školní interiér plný nejmodernějších technologií s velkým důrazem na odborné učebny a multifunkční výuku.

Zveme vás na prohlídku. Pohodlně se usaďte a společně s námi nahlédněte do několika učeben a místností, které jsme pro školu zařídili.

Jak na moderní JAZYKOVOU LABORATOŘ?

Pracovní místa (hnízda) pro 4 žáky umožňují práci ve skupinkách. Učitel na dálku ovládá pracovní stanice s elektrickými výsuvy. Žáci využívají software pro výuku cizích jazyků a pomocí sluchátek a mikrofonu komunikují s vyučujícím.

POČÍTAČOVÁ UČEBNA. Vzdušná, univerzální a flexibilní

Učebnu jsme vybavili pohodlnými ergonomickými pracovišti s výškově nastavitelnými stoly a židlemi. Na stolech jsou monitory a klávesnice. A to je vše? Kde jsou počítače? Počítače All In One jsou součástí monitoru, proto je učebna zdánlivě bez počítačů. K čistotě interiéru přispívá skryté vedení kabeláže a k maximální efektivitě výuky interaktivní tabule.

UČEBNU PŘÍRODNÍCH VĚD jsme vybavili od A do Z

Při výuce chemie, fyziky a biologie učitel předvádí pokusy na demonstračním stole, který má zabudovaný keramický dřez s laboratorní baterií, vyvedený plyn a elektřinu. Pokusy provádí i žáci. Proto jsou žákovské lavice opatřené uzamykatelnou schránkou s elektro panelem. Měření prováděné speciálními měřicími nástroji žáci sledují na žákovských tabletech.

V UČEBNĚ ROBOTIKY děti rozvíjí svou tvořivost a logické myšlení

Žáci mají k dispozici počítač a stavebnici, díky které si sestaví vlastního robota. Sami si ho naprogramují a následně ovládají pomocí dálkového ovládání. K tomu mají k dispozici herní pole. Učebnu robotiky jsme vybavili dílenskými stoly, které jsou vhodné jak pro samostatnou práci, tak pro práci ve skupinkách.

Interiér ZŠ Praha 5 - Zličín_učebna robotiky

Výuka VÝTVARNÉ VÝCHOVY vyžaduje pohodlí a odolné materiály

Kreativita a inspirace jdou ruku v ruce s individualitou. Proto jsme učebnu výtvarné výchovy zařídili zvýšenými stoly s barovými židličkami. Někomu se maluje lépe ve stoje, někomu v sedě… Kompaktní desky na stolech se snadno udržují a snesou vysokou zátěž. Pro výuku učitel používá vizualizér, který snímá plochu demonstračního stolu a obraz přenáší na tabuli.

Interiér ZŠ Praha 5 - Zličín_výtvarná výchova

KMENOVÁ UČEBNA pokaždé jinak

Lavice pro jednoho žáka mají zaoblený asymetrický tvar, dají se snadno přemisťovat a sestavovat do různých kompozic. Učitel si tak třídu přizpůsobí potřebám konkrétní výuky. Část učebny tvoří herní kout s mobilními knihovnami a sedacími polštářky.

KNIHOVNA. Víc než jen knihovna…

Vzdušný a otevřený prostor knihovny doslova vybízí k četbě, studiu nebo konzultaci. Chci si přečíst knihu? Stačí si ji vybrat z regálu nebo mobilní skříňky (tzv. book tower) a pohodlně se usadit na měkký sedací polštář. Pro studijní účely jsme do prostoru knihovny umístili mobilní lavice v různých oblých tvarech. Dají se sestavit do kruhu, vlny nebo jiného tvaru vhodného pro výuku malých skupin žáků.

Smysluplná JÍDELNA

Jíme všemi smysly a pro optimální trávení bychom se měli při jídle cítit příjemně. Vytvořit takové podmínky ve vzdušném, prosvětleném prostoru jídelny ZŠ Zličín bylo poměrně snadné. Stabilní jídelní stoly s bílými deskami jsme doplnili plastovými židličkami. Působí svěže a dokonce i malé děti s nimi dokáží snadno manipulovat.

Interiéry ZŠ Praha 5 - Zličín_jídelna

Internetové stránky ZŠ a MŠ Praha 5 – Zličín, Míšovická 513/12:
https://zsamszlicin.edupage.org/

Autor: Pavlína Sobolová